Yükleniyor..HAKKIMDA


ECMEL SONGÜR


Dr. Ecmel Songür Tıp eğitimini tamamladıktan sonra önce Genel Cerrahi uzmanı olmuş, daha sonra Plastik Cerrahi kendisine daha çekici geldiğinden bu dalda da uzman olmuş ve mesleki kariyerine devam etmiştir. Sırasıyla önce başasistan, sonra yardımcı doçent, takiben doçent ve son olarak da profesörlük aşamaları ile kariyer basamaklarını tamamlamıştır. Bu yıllar içinde çok sayıda bilimsel toplantı, konferans, kongreye de konuşmacı olarak katılmış, değişik kurslarda yer almıştır.
Interplast dünya organizasyonunun ülkemizdeki uzantısı olan İnterplast-TÜRKİYE nin kurucu üyelerinden olup, bu kuruluşun gerçekleştirdiği yurtdışı ve yurtiçi faaliyetleri düzenlemek suretiyle Hindistan, Kenya, Ecuador gibi ülkelerde yaklaşık 1200 ameliyatın bu ülkelerin geri kalmış yörelerinde yapılmasına katkıda bulunmuştur.
Özel uğraşı alanları arasında kraniyofasiyal cerrahi (“Ulusal Kraniyofasiyal Derneği” nin de kurucu üyesidir), maksillofasiyal cerrahi ve konjenital anomaliler yer almaktadır.


Prof. Dr. Ecmel Songür

Prof Dr Ecmel Songür tarafından sunulan bu site size estetik ve plastik cerrahi konularında yardımcı olma amacıyla hazırlanmıştır. Site içeriğinde herkesin anlayamayabileceği tıbbi ifadelerden, karmaşık ameliyat tariflerinden uzak durulacaktır. Amaç ziyaret edenlere, belli bir sadelik, düzen ve basitlik esas alınarak gerekli görülen bilgilerin aktarılmasıdır.
Burada yasa gereği hastaların görüntülerini içeren resimlere yer verilmemiştir.
Bu sitede verilen özet ve kısa bilgilendirmelerin ötesinde daha kapsamlı bilgilenme amacıyla, Prof Dr Ecmel Songür’ün (232) 4211228 no.lu telefonundan randevu alabilir veya bir plastik cerraha başvurabilirsiniz.

Prof. Dr. Ecmel SONGÜR. Tüm Hakları Saklıdır.